Specjaliści od eustomy

2020-07-06
Firma Lugt Lisianthus jest znana od wielu lat. I to nie jest przypadek. Od ponad wieku nazwa Van der Lugt jest synonimem jakości i niezawodności.

Firma Lugt Lisianthus jest znana od wielu lat. I to nie jest przypadek. Od ponad wieku nazwa Van der Lugt jest synonimem jakości i niezawodności.

Ogrodnicza historia

W roku 1920 Pieter van der Lugt postanowił rozpocząć uprawę ogórków, bakłażanów i innych warzyw w Honselersdijk. Dziadek van der Lugt stał na czele tego udanego biznesu przez prawie czterdzieści lat, po czym jego syn Henk przejął ogrodnictwo w 1956 roku.

Wkrótce Henk postanowił rozpocząć uprawę frezji. W roku 1978 jego synowie Peter i Hans dołączyli do kwitnącego biznesu, reputacja Van der Lugts w zakresie uprawy kwiatów wysokiej jakości stała się jeszcze bardziej stabilna. W 1988 r. dołączył do swoich dwóch braci w firmie najmłodszy syn Henka, Marcel.

Czas na eustomę

W 1992 roku trzej bracia postanawiają rozpocząć uprawę eustomy. Początkowo obok frezji, ale od 2007 roku Van der Lugt przestaje uprawiać pachnące kwiaty, aby móc w pełni skupić się na eustomach.

W czasie gdy żegnają się z frezją, do ogrodniczego zespołu dołącza Richard. Richard jest synem Piotra i pierwszym z najmłodszego pokolenia, który dołączył do firmy. Wtedy powstaje firma Lugt Lisianthus, jaką znamy dzisiaj.

Ciągły rozwój

Van der Lugt Lisianthus ciągle się rozwija i odnosi sukcesy. W 1982 roku otwiera drugą lokalizację w Gravezande. Początkowo braciom wystarczają dwa obiekty, ale po przejściu na uprawę eustomy firma zaczyna się powiększać, bardziej niż wcześniej planowano. Szklarnie w Gravezande zostają zamknięte w 2020 roku. Jednocześnie w Monster zostaje otwarta nowa lokalizacja. Ta nowa szklarnia została zbudowana zgodnie z najnowszymi zasadami nowoczesnego, zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu.

Idzie nowe

Wraz z otwarciem nowych obiektów van der Lugt oficjalnie zmienia nazwę na Lugt Lisianthus. Dzięki naszemu nowemu logo, nowej stronie internetowej i nowym metodom rozwoju wszyscy w zespole są przygotowani na przyszłość.

Eustomy od Lugt Lisianthus to nasza propozycja na akcję KWIATY NA WEEKEND na tydzień 25. O szczegółach napiszemy jutro (sobota 12.06 przed południem) na stronie FloraGO.

Rozwijaj firmę wraz z FloraGO
Zapisz się na newsletter, by co tydzień dostawać
porady florystyczne w pigułce!
Dziękujemy! Twoja rejestracja została przyjęta
Oops! Something went wrong while submitting the form.