Polskie tulipany

2020-07-06

Z Jagodą i Kaliną po raz pierwszy spotkaliśmy się w sierpniu ubiegłego roku na szkoleniu "Kwitnące przedsiębiorstwo" w Poznaniu. Był to cykl szkoleń biznesowych w całej Polsce, gdzie dzięki wsparciu platformy FloraGO przedsiębiorcy florystyczni mogli skorzystać z 50% dofinansowania. Jagoda i Kalina prowadzą kilka kwiaciarni pod marką Joko Flora w miejscowości Kargowa i kilku okolicznych miastach. Jak to na takich szkoleniach bywa wiele ze sobą rozmawiamy i poruszamy różne branżowe tematy. Okazało się, że oprócz prowadzenia kwiaciarni dziewczyny z branżą związane są jeszcze bardziej, ponieważ w zasadzie wychowały się w rodzinie kwiaciarskiej, ponieważ rodzice prowadzą ogrodnictwo od 1982 roku. Dokładnie za rok - 2 lutego, firma Ogrodnictwo Odrobny świętować będą 40 lecie lecie działalności.

Państwo Odrobny zaczynali od produkcji pomidorów, jak twierdzi Pan Andrzej od tego najłatwiej było rozpocząć przygodę z produkcją ogrodniczą. Pierwszymi kwiatami z ogrodnictwa produkowanymi na większą skalę były goździki, jak to w czasach PRL większość eksportowano do ZSRR. Kolejne warzywa uprawiane w szklarniach to były ogórki. A po goździkach do szklarni weszły frezje z holenderskich cebul.

Ogrodnictwo Odrobny oprócz produkcji kwiatów w szklarni specjalizuje się w produkcji szparagów, które uprawiane są przez nich od 3 pokoleń. Osobiście mogłem się przekonać o wyjątkowym smaku potraw ze szparagów kiedy poczęstowali mnie zupą szparagową. Była wyśmienita. Okazja do tego była znakomita w czasie szkolenia zespołu pracowników kwiaciarni Joko Flora jakie przeprowadziłem we wrześniu ubiegłego roku na terenie ogrodnictwa Odrobny.

Na ten rok zaplanowano produkcję tulipanów (do końca kwietnia), w okolicach Dnia Matki pojawi się w ofercie słonecznik, a w okresie letnim różowa cantedeskia. Rozważana jest uprawa tulipana na okres jesienny, wymaga on wtedy stworzenia specyficznych warunków, wszystko jest do zrobienia pozostaje kwestia popytu na tulipany jesienną pora. Tulipany produkowane są z cebul najlepszej jakości dlatego jakość kwiatów jest wyjątkowa. W ogrodnictwie mają zapewnione optymalne warunki rozwoju.

Dlaczego Pan Andrzej zdecydował się na współpracę z platforma FloraGO? O tym rozmawialiśmy we wrześniu, odpowiedź wydaje się prosta - Chcę skupić się na pracy w ogrodnictwie, a wyjazdy i sprzedaż na giełdy jest uciążliwa, pracochłonna i zbytnio mnie angażuje. Współpracując z platformą mogę skupić się na uprawie kwiatów a dzięki temu jakość kwiatów będzie jeszcze lepsza! A to powinni docenić klienci hurtowi ale też klienci detaliczni w kwiaciarniach. Dzięki dodaniu oferty ogrodnictwa na platformę FloraGO kwiaty będą mogły dotrzeć do klientów w całej Polsce, a do tej pory sprzedawałem kwiaty tylko lokalnie klientom z Wielkopolski i z województwa lubuskiego.

Tak więc zachęcamy do składania zamówień na polskie tulipany już w ten weekend. Bezpośredni link do działu PROMOCJE - TUTAJ. Warto spróbować różne odmiany aby dobrze wybrać tulipany na Dzień Kobiet.

 

Rozwijaj firmę wraz z FloraGO
Zapisz się na newsletter, by co tydzień dostawać
porady florystyczne w pigułce!
Dziękujemy! Twoja rejestracja została przyjęta
Oops! Something went wrong while submitting the form.