Kwitnące przedsiębiorstwo - wspieramy edukację

2020-06-30
Wakacje to dobry czas na edukację biznesową. Kryzys spowodowany przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 przetoczył się przez przedsiębiorców branży florystycznej. Mocniej dotknął pracownie florystyczne, które cały czas borykają się z małą ilością zleceń, ale również spadek przychodów dotyczy wiele kwiaciarni. Chcemy przeciwdziałać kryzysowi w branży, chcemy wspierać florystyczne biznesy, dlatego postanowiliśmy z naszej strony dofinansować uczestnictwo w szkoleniu "Kwitnące przedsiębiorstwo" organizowane przez Akademię Florysty.
Normalnie to dwudniowe szkolenie kosztuje 950 zł. W ramach naszego wsparcia proponujemy dopłatę do szkolenia dla każdego przedsiębiorcy florystycznego w kwocie 475 zł, dokładnie połowę wartości szkolenia.

Pomysłodawcą i prowadzącym szkolenie "Kwitnące przedsiębiorstwo" jest Andrzej Dąbrowski. Od listopada 2014 roku uczestniczyło w nim ponad 200 przedsiębiorców florystycznych i w ich opiniach można wyczytać, że było to dla nich wartościowe szkolenie. W trakcie dwudniowego szkolenia prowadzący dzieli się swoim doświadczeniem z ponad 25 letniej działalności florystycznej, udziela wiele wskazówek, odpowiada na nurtujące uczestników pytania, daje wiele narzędzi wypracowanych w praktyce.

W większości przypadków floryści to artystyczne dusze, uwielbiają tworzyć piękne bukiety, kompozycje, dekoracje. Niestety często te same osoby mają problem z ekonomicznymi aspektami działalności kwiaciarni. Problem pojawia się wtedy, gdy w kalkulacji ofert swoich usług floryści zapominają o niektórych kosztach działalności. A przekonanie, że wysoka marża zrekompensuje z nawiązką ponoszone koszty, często jest złudne.

Na dodatek większość przedsiębiorców boryka się z nieustannym brakiem czasu, są od wszystkiego: częste wyjazdy po towar, wiele spotkań, telefonów, biurokracji itp. – co powoduje, że trudno im się skupić na podstawowej działalności, która to de facto generuje zyski. A gdzie tu jeszcze wygospodarować czas na pogłębianie wiedzy „ekonomicznej”?

Każdy przedsiębiorca prowadzący kwiaciarnię lub pracownię powinien zdobyć wiedzę i umiejętności florystyczne, ale przede wszystkim umiejętność efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem. Natomiast warto, aby pracownicy oprócz umiejętności florystycznych, posiadali również wiedzę na temat skutecznej sprzedaży i profesjonalnej obsługi klienta. Dopiero kompleksowe połączenie tych dziedzin pozwoli doprowadzić firmę florystyczną do sukcesu, którego podstawą jest ciągłe doskonalenie i rozwój.

Kryzys zauważalny w ostatnich miesiącach dał wiele do myślenia. Świadomość przedsiębiorców ewoluuje, niektórzy poszukują nowych rozwiązań i zauważają potrzebę doszkolenia się z tematów, które do tej pory zaniedbywali. Zauważają, że pasja już nie wystarcza i aby utrzymać się na konkurencyjnym rynku trzeba podejść do swojego przedsięwzięcia biznesowo. Należy szukać optymalizacji swoich działań, strategii rozwoju firmy. Dlatego chcemy wesprzeć rozwój przedsiębiorców z branży. W aktualnych szkoleniach dodatkowo poruszone zostaną tematy wynikające z obecnej sytuacji.

Aby uczestniczyć w w szkoleniu i uzyskać dofinansowanie należy:
  1. Wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie organizatora.
  2. W formularzu wybrać interesujący Cię termin i miejsce.
  3. W polu "Uwagi" wpisać FloraGO PLUS, co będzie informacją dla organizatora o współfinansowaniu szkolenia ze strony FloraGO.
  4. Pozostałe informacje organizacyjne otrzymasz w mailu zwrotnym.

Zadbaj o to aby Twoja praca była nie tylko efektowna, ale i efektywna!

Plan szkolenia

Dzień 1: Pasja i Biznes

Nauka na błędach bywa kosztowna jak przejść od kłującego biznesu w kwitnące i owocujące przedsięwzięcie?

Padnij, powstań - 5 moich porażek, 5 moich sukcesów

Analiza najczęstszych błędów popełnianych przez przedsiębiorców florystycznych

Kosztorys z kalkulatorem w ręku

Sposoby na optymalizację zaopatrzenia kwiaciarni i pracowni

 

Dzień 2: Sztuka sprzedaży

Wybrane zagadnienia prawne i podatkowe związane z branżą kwiatową

Dlaczego ludzie kupują?

7 głównych etapów sprzedaży

5 kroków skutecznej sprzedaży.

 

Wakacyjne terminy szkoleń objęte naszym wsparciem:

19-20.07 Warszawa

26-27.07 Lublin

02-03.08 Toruń

09-10.08 Wrocław

16-17.08 Katowice

23-24.08 Poznań

30-31.08 Warszawa

Rozwijaj firmę wraz z FloraGO
Zapisz się na newsletter, by co tydzień dostawać
porady florystyczne w pigułce!
Dziękujemy! Twoja rejestracja została przyjęta
Oops! Something went wrong while submitting the form.