Kalia - roślina czerwca

2020-06-29
Kalia nie jedno ma imię... w sumie to ma ich kilka - cantedeskia, zantedeschia lub po prostu klaijka.

Kalia nie jedno ma imię... w sumie to ma ich kilka - cantedeskia, zantedeschia lub po prostu klaijka.

🌍 Wiele gatunków kalii to rośliny bagienne, które mocno osadzają się na brzegach. Pochodzą z południowej części Afryki i często rośną w miejscach, w których utrudniony jest odpływ wody deszczowej. Są to okresowo mocno nasycone mokradła, które jednak istnieją tylko przez stosunkowo krótkie okresy. Roślina może z łatwością przetrwać kolejne długie okresy suszy.

🧐 Zantedeschia była pierwotnie nazywana Arum aethiopicum lub etiopską lilią aronową. W tym czasie (XVIII w.) Zachodnia Afryka była w dużej mierze nieznana, a Etiopia reprezentowała prawie całą Afrykę. Roślina została również nazwana Calla aethiopica, przy czym „Calla” znaczy po grecku „piękna”. Użyto także nazwy „Richardia africana”, od francuskiego botanika Richarda. Ostatecznie przyjęto nazwę Zantedeschia, pochodząca od nazwiska włoskiego lekarza i botanika G. Zantedeschi (1773 - 1846). Aethiopica znaczy po grecku „rosnąca w krainie Maurów” lub „spalona słońcem”.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kalii❓

👉 Rozmiar bulwy (średnica bulwy w cm) określa liczbę kwiatów, które zostaną wyprodukowane przez każdą roślinę.
👉 W momencie zakupu rośliny nie powinny być zbyt niedojrzałe, szczególnie w miesiącach o słabym świetle. Kwiaty mogą wtedy walczyć o rozwój z powodu braku światła.
👉 Upewnij się, że roślina jest wolna od szkodników i chorób.
👉 Kalie najlepiej przechowywać w chłodnych warunkach. Idealna temperatura przechowywania wynosi 8-12 ° C. Jeśli roślina jest przechowywana w zbyt wysokiej temperaturze, dojrzewa szybciej.
👉 Powinieneś zostawić roślinę w opakowaniu foliowym w trakcie transportu i przechowywania, aby uniknąć wysuszenia i uszkodzenia.
👉 Kwiaty i liście nie mogą zwilgotnieć z powodu nadmiernej kondensacji na folii. Tylko gleba doniczkowa powinna być wilgotna.

A Ty jaki kolor kalii lubisz najbardziej❓

Na platformie Flora GO mamy ich naprawdę wiele. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

▶️ https://flora-go.com/marketplace/category/5…

#kalia #kalijka #cantedeskia #zantedeschia #kwiaciarnia #FloraGO

📷 Biuro Kwiatowe Holandia

Rozwijaj firmę wraz z FloraGO
Zapisz się na newsletter, by co tydzień dostawać
porady florystyczne w pigułce!
Dziękujemy! Twoja rejestracja została przyjęta
Oops! Something went wrong while submitting the form.