Grupa zakupowa w branży kwiatowej

2020-06-30

Z platformy FloraGO już naprawdę niedaleko do grupy zakupowej. Na platformie kwiaty i rośliny zamawia się z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu ogrodnik wie ile czego ma naszykować, co znacznie ogranicza koszty. Mamy możliwości aby pójść krok dalej, określić koszyk zakupowy najczęściej kupowanych kwiatów, taki niezbędnik - gerbery, goździki, róże, frezje, eustomy, alestremerie, chryzantemy, gipsówkę... możemy przygotować ofertę od ogrodników, zebrać regularne zbiorcze zamówienia i organizować dystrybucję.

Jest to możliwe, ale czy Wy jesteście na to gotowi? Czy w ogóle warto? W tym temacie możesz doczytać w artykule "Optymalizacja zakupów sposobem na ograniczenie kosztów kwiaciarni" na blogu naszego dolnośląskiego dystrybutora Kwiatostan.

"Funkcjonowanie grupy zakupowej oparte jest na mechanizmie uzyskiwania lepszych cen, przy większych wolumenach, gdyż wspólne zakupy dają możliwość, wywierania mocniejszego wpływu na dostawców. Pojedyncze małe i średnie przedsiębiorstwa nie posiadają wystarczającej siły, żeby móc stać się bardziej konkurencyjnymi, w stosunku do dużych przedsiębiorstw, wykorzystujących efekt skali. Uzasadnienie ekonomiczne tworzenia grup zakupowych występuje wtedy, gdy po stronie podaży (sprzedaży) funkcjonuje kilka lub kilkanaście dominujących podmiotów, natomiast po stronie popytu (zakupów) istnieje duże rozdrobnienie. Dokładnie takimi cechami charakteryzuje się rynek kwiatowy."

Jakie są korzyści tworzenia grup zakupowych? Odpowiedź znajdziesz w polecanym artykule.

#grupazakupowa #tańszezakupy #kwiatostan #FloraGO

Rozwijaj firmę wraz z FloraGO
Zapisz się na newsletter, by co tydzień dostawać
porady florystyczne w pigułce!
Dziękujemy! Twoja rejestracja została przyjęta
Oops! Something went wrong while submitting the form.