Gotowa, gotowy do zmiany?

2020-06-30

Nowy sposób zaopatrywania kwiaciarni wymaga drobnej zmiany mentalnej. Wielu z Was przygotowuje sobie listę zakupów i jedzie na giełdę, do hurtowni lub dzwoni do dostawcy. Tak naprawdę część kwiatów i roślin kupuje z listy, a część impulsywnie, co w oko wpadnie. Być może jest to wygodne…

Być może jest to wygodne… dla kupującego, ale już mniej dla dostawcy. Przecież on musi zapewnić cały przekrój asortymentu, aby było w czym wybierać. Kwiaty to towar krótkotrwały. Zastanawiacie się nad tym co się dzieje z kwiatami, których nikt nie kupi? Nic nadzwyczajnego, trzeba je wyrzucić do kosza, a to generuje koszty i ból serca.

W dobrze zarządzanej kwiaciarni, przy odrobinie wysiłku można określić zapotrzebowanie na kwiaty na kolejny tydzień. Część asortymentu jest przecież powtarzalna, również ilości. Aby zamawiać prosto od ogrodników potrzeba jest właśnie to dwudniowe wyprzedzenie, zamówienie kwiatów i spokojne oczekiwanie na dostawę.

Przy odrobinie chęci i dociekliwości można również znaleźć wiele okazów zachwycających oko, uwalniających kreatywność, a przy okazji w niskiej cenie. Wśród bogatej oferty jest wiele pozycji w okazjonalnych cenach co pozwala planować z wyprzedzeniem akcje promocyjne, które uwielbiają Wasi klienci.

Stary model dystrybucji w ostatnim czasie pokazał swoją słabość, ponieważ niezwykle trudno było hurtowniom oszacować ilości jakie będą potrzebne aby zaspokoić popyt lokalnych kwiaciarni. Ryzyko było duże, dlatego wraz z załamaniem rynku zawiesiło swoja działalność wiele hurtowni. Ograniczając swoje działanie do wyprzedaży zapasów.

Platforma Flora GO nie magazynuje towaru, po prostu dostarcza kwiaty i rośliny, które sami sobie zamówili floryści od ogrodników. Dlatego cały ten kryzys przeszliśmy spokojnie bez nerwów, wręcz wykorzystując pojawiające się szanse do rozwoju. Dołączyło do nas wielu klientów i powstało wiele nowych tras.

Wystarczyło tylko to aby z wielu z Was zmieniło odrobinę swoje przyzwyczajenia, dzięki temu macie więcej czasu dla siebie, dla rodziny, dla kreatywności w biznesie. Brawo Wy

Dziękujemy i zapewniamy, że robimy wszystko, aby nasze dostawy były coraz lepsze. Jest przy tym wiele pracy, ale i satysfakcji.

Rozwijaj firmę wraz z FloraGO
Zapisz się na newsletter, by co tydzień dostawać
porady florystyczne w pigułce!
Dziękujemy! Twoja rejestracja została przyjęta
Oops! Something went wrong while submitting the form.