Drogocenne kwiaty

2020-06-30
Wysokie ceny to pokłosie kryzysu w branży kwiatowej w połowie marca, kiedy to miliony kwiatów za miliony euro wylądowało na kompostach w Europie, Ameryce, Afryce, pewnie też w Azji

Drogie i cenne są teraz kwiaty

Wielu florystów wysnuwa teorie spiskowe, że ogrodnicy się dogadali i podnieśli ceny, że hurtownicy zwiększyli marże bo koszty wzrosły a sprzedaż spadła. A wszyscy razem chcą odkuć się po kryzysie. W każdej teorii może być ziarenko prawdy, ale taka zmowa w globalnej skali jest raczej niemożliwa.

Wysokie ceny to pokłosie kryzysu w branży kwiatowej w połowie marca, kiedy to miliony kwiatów za miliony euro wylądowało na kompostach w Europie, Ameryce, Afryce, pewnie też w Azji

W przypadku wolnego rynku ceny ustala popyt i podaż. Gdy ogrodnicy oferują dużo kwiatów i roślin w jednym miejscu i w jednym czasie (typowa giełda), a klienci nie chcą kupować to ceny spadają. Gdy możliwości produkcji kwiatów i roślin są mniejsze, a wielu chętnych do zakupu klientów to ceny po prostu rosną.

I musimy to analizować w skali globalnej. Nie jesteśmy rynkiem zamkniętym i uczestniczymy w światowej karuzeli. Nas w Polsce może dziwić wzrost cen, gdy w naszych kwiaciarniach ruch maleje. Jednak w skali choćby Europy to właśnie w niedzielę we Francji zakończył się ponad miesięczny ciąg Dni Matki w różnych krajach. A więc przez ten czas popyt na kwiaty utrzymywał się na na wysokim poziomie.

I teraz kwestia podaży, i tu nie mamy dobrych wiadomości. Po kryzysie w marcu zlikwidowano wiele upraw kwiatów w Europie i Afryce. Polscy ogrodnicy posiali i posadzili mniej kwiatów w marcu, które akurat teraz mielibyśmy możliwość kupować.

Jak do tego dołożymy informacje o niestabilności frachtu lotniczego, gdzie przeloty często są odwoływane lub kwiaty wypierają inne ważniejsze produkty, a przy tym cena usługi transportowej rośnie to już wiemy wszystko - dlaczego tak drogo!

Pozostaje pytanie - gdzie jest drożej, a gdzie taniej? Kto ma większe koszty, a kto mniejsze, kto stosuje wyższe marże a kto niższe. To moment na analizy - gdzie kupujesz kwiaty i rośliny… i w jakiej cenie. Czy może są tańsze źródła zaopatrzenia?

Wielu nowych klientów w ciągu ostatnich tygodni podkreślało, że zamówione kwiaty na platformie Flora GO są tańsze i równocześnie świeższe! Takie było założenie zamówień kwiatów przez florystów prosto od ogrodników. Nie magazynujemy kwiatów, nie wyrzucamy, dlatego mamy niższe koszty i marże. To przewaga naszej innowacyjnej logistyki.

Jeżeli jeszcze nie dołączyłaś, dołączyłeś do naszej platformy nie zwlekaj, teraz Twój ruch - zarejestruj się i sprawdź naszą ofertę 👉 https://flora-go.com/marketplace/register.

☎️ 572 890 999 - chętnie odpowiemy na pytania.

To nasz nowy numer kontaktowy, również WhatsApp.

Rozwijaj firmę wraz z FloraGO
Zapisz się na newsletter, by co tydzień dostawać
porady florystyczne w pigułce!
Dziękujemy! Twoja rejestracja została przyjęta
Oops! Something went wrong while submitting the form.